Hangi kargo firmaları ile çalışıyorsunuz?

Jet Logi ve MNG kargo firmaları ile çalışıyoruz.

 

Kargo firmasını ben seçebilir miyim?

Kargo firması sistem tarafından ödeme tipi, dağıtım ağı, teslimat adresi gibi konular dikkate alınarak otomatik belirlenmektedir.

 

Kargo ücretiniz nedir?

Kargo ücretimiz 39,95 TL dir. 1000 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

 

Teslimat süreniz nedir?

Ürünlerimiz mağazalarımızdan toplanarak sizlere ulaştırıldığı için her ürünün tahmini teslim tarihi değişebilmektedir. Tahmini teslimat tarih aralığı 2 – 7 iş günüdür.

Mağazadan Teslimat : 2-4 Gün

İstanbul içi Teslimat : 6-8 Gün

İstanbul dışı Teslimat : 9-12 Gün

 

Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

Gencallar.com.tr'den satın almış olduğunuz ürünler Türkiye'nin her yerine adresinize teslim edilir. Yurt dışına ve Kıbrıs'a gönderim yapılmamaktadır.

 

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Gencallar.com.tr’ ye ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin iadesi yapılacaktır.

 

Ürünlerim bana mağazadan mı deponuzdan mı gelecek?

Gencallar olarak siparişlerinizi Türkiye genelindeki mağazalarımızdan toplayarak detaylı kalite kontrol süreçlerinden geçirdikten sonra Gencallar standartlarında ürünün zarar görmeyeceğinden emin olarak paketleyip sizlere ulaştırıyoruz.

 

Kargo beni adresimde bulamadığı için teslim edemezse ne olur?

Kredi Kartı ile yaptığınız alışverişlerde ürünleriniz kargo firması tarafından teslim alındığında tahmini teslim tarihini içeren SMS ile bilgilendirilirsiniz. Kargo firması size verdiğiniz adreste ulaşamazsa, adresinize, üzerinde irtibata geçebileceğiniz telefon, adres bilgileri bulunan bir "Haber Kağıdı" bırakacaktır. Bu numaraları arayarak paketinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. Ürününüz kargo şubesinde bir süre bekletildikten sonra teslim alınmamışsa depomuza iade edilir ve tarafınıza ücret iadesi yapılır.

 

Taxitcard ile yaptığınız alışverişlerde ürünleriniz kargo firması tarafından teslim alındığında teslim tarihini içeren SMS ile bilgilendirilirsiniz. Kargo firması size SMS yoluyla siparişin her aşamasında bilgi vererek adresinize gelmektedir. Kargo firması size verdiğiniz adreste ulaşamazsa, sizinle iletişime geçerek tekrar sevkiyat gerçekleştirebileceği yeni bir tarih belirleyecektir. 3 kere adreste ulaşılamadığınız taktirde ürünleriniz siparişin hazırlandığı mağazaya teslim edilir. Mağazaya gelerek size gelen sms de yer alan sipariş numarası ve kimliğinizi ibraz ederek siparişinizi teslim alabilirsiniz. 

 

Taxitcard Sözleşmeli Sevkiyat ve Teslimatlar nasıl yapılıyor? 

Taxitcard Sözleşmeli yapmış olduğunuz alışverişlerde ürünlerinizin teslimatı belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ücretsiz olarak Gencallar tarafından yapılmaktadır. Sipariş teslimatı sırasında siparişi veren kişinin kimlik ibrazı zorunludur. İlk defa Taxitcard ile sipariş verildiyse teslimat sırasında Taxitcard sözleşmesi de imzalanarak sevkiyat görevlisine teslim edilmelidir.

 

-Teslimat süresi 2 ila 7 gün arasında değişiklik göstermektedir.

 

Adres değişikliği yapabilir miyim?

Siparişinizi oluştururken vermiş olduğunuz adres bilgisinde sistem üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır.