Converse – Spor Ayakkabıda Bir Ekol

100 yılı aşkın tarihi ile spor giyime yön vermiş markalar arasında yer alan Converse, dünyanın her yerinde tanınan en popüler ayakkabı modelleri ve daha fazlası ile, Gencallar mağazalarında!

Converse Spor Ayakkabı Modelleri

Spor giyim sektörünün öncülerinden olan Converse, özellikle de sektördeki diğer pek çok markaya ilham veren orijinal spor ayakkabı tasarımları ile bugün dünyanın en prestijli markalarından bir tanesi. Başta gençler olmak üzere, günlük hayatta sportif bir tarza sahip farklı yaşlardan birçok kişinin favorisi olan marka, maksimum konfor sunan sade ama dikkat çekici tasarımları ile ön plana çıkıyor.

Converse Chuck Taylor All Star modelleri, ikonik tasarımlarıyla markanın en popüler modeli… 20. yüzyılın başlarında bir basketbol ayakkabısı olarak üretilen model, günümüzde son derece geniş bir yelpazeye yayılan modelleriyle hala trend konumunda…

Markanın bir diğer popüler modeli ise, 1970’lerde üretilmeye başlanan Jack Purcell.

Marka Hakkında

Markanın hikayesi, Marquis Mills Converse’in 1908 yılında A.B.D’nin Massachusetts eyaletinde açtığı spor ayakkabı üretim şirketi ile başlıyor. Kadın, erkek ve çocuklar için lastik ayakkabı üreten şirket, günümüzde de en bilinen modeli olan Converse All Star’ı ilk kez 1917 yılında üretiyor. Bu ikonik model, çeşitli varyasyonlarıyla günümüzde hala hem markanın, hem de spor giyimin en bilinen ürünleri arasında yer alıyor.

2003 yılında Nike tarafından satın alınan marka, günümüzde üretimlerine halen Converse ismiyle devam ediyor.

 

Markalarımız

Gencallar Plaza, Alemdağ Caddesi No:790 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul
444 4 362

visa-logo | mastercard-logo | troy-logo